تعریف پارچه تنسل

پارچه تنسل (با نام لیوسل نیز شناخته می‌شود)از چوب درخت اکالیپتوس که در مزارع پایدار درخت کشت می‌شود ساخته می‌شود.به لحاظ مصرف انرژی و مواد اولیه در فرآیند تولید کالایی اقتصادی است. هیچ گونه مواد شیمیایی مضر یا خطرناک در تولید این پارچه بکار نرفته است و بطور کامل قابل تجزیه در محیط زیست است.تولید آن با بهره گیری از تکنولوژی نانوانجام می‌شود که تمام محلول ها و گاز‌‌‌‌های متصاعد شده در فرایند تولید را به چرخه بر می‌گرداند و محیط زیست را آلوده نمی‌کند.این پارچه توسط سازمان بین المللی نظارت بر جنگل ها مورد تائید قرار گرفته و 100 درصد قابل تجزیه زیستی است. تنسل، پارچه ای فوق العاده و قدمی بزرگ در راه رسیدن به صنعت نساجی پایدار و دوستدار طبیعت محسوب می‌شود. این پارچه شگفت از سال 1980 تولید می‌شود و بسیار به الیاف پنبه شبیه است.

پارچه تنسل

خصوصیات تنسل:

  1. تنفس پذیری و جذب رطوبت عالی: این پارچه دوستدار محیط زیست، قابلیت تنفسی طبیعی دارد و 50 درصد بیشتر از نخ پنبه قابلیت جذب رطوبت را دارد.
  2. خواص رنگپذیری:به دلیل قدرت جذب بالایی که این الیاف دارند می‌توانند با استاندارد‌‌‌‌های بالایی رنگ شوند.
  3. قابلیت تجزیه در محیط زیست:به طور کامل در طبیعت تجزیه پذیر بوده و به همین دلیل پارچه ای دوستدار محیط زیست است.لیفی با استحکام بالا و در واقع تنها لیف سلولزی ساخته بشر است که مقاومت آن در حالت خشک یا مرطوب بیشتر از پنبه است و حداکثر مقاومت را در برابر چروکیدگی از خود نشان می‌دهد.
  4. درخشش عالی:درخشش و براق بودن جزو خصوصیات این جنس پارچه است.
  5. استحکام و دوام:لیفی با استحکام بالا و در واقع تنها لیف سلولزی ساخته بشر است که مقاومت آن در حالت خشک یا مرطوب بیشتر از پنبه است و حداکثر مقاومت را در برابر چروکیدگی از خود نشان می‌دهد.
  6. ضد باکتری: به دلیل توانایی بالای پارچه تنسل در جذب رطوبت، محیط رشد باکتری ها را از بین می‌برد و به این ترتیب پارچه ای ضد باکتری محسوب می‌شود
  7. مصارف مختلف پارچه تنسل: این پارچه طبیعی قابلیت تشکیل الیاف کنترل شونده ای دارد، لذا قابلیت دستکاری بالایی برای شکل پذیری داشته و موارد استفاده مختلفی از البسه تا ملزومات خواب، حوله و منسوجات مختلف دارد.
  8. حس پارچه:به لحاظ حسی که هنگام لمس پارچه به شما می‌دهد، نرمی و انعطاف پذیری در تماس با پوست و محافظت از پوست، پارچه ای مناسب برای پوست‌‌‌‌های حساس است.

تنسل یکی از انواع پارچه هایی است که در طراحی مد برند اسمارا استفاده می‌شود.یکی از برندهایی که در “چه خوب” می‌توانید مدل‌‌‌‌های متفاوت و زیبای آن را پیدا کنید برند دوستدار محیط زیست اسماراست.

شما هم با خرید این محصولات از فروشگاه چه خوب می‌توانید به حفظ بیشتر و کاهش آلودگی محیط زیست مون کمک کنید.

حفظ محیط زیست همیشه یکی از دغدغه‌‌‌‌های تیم “چه خوب” بوده و امیدواریم که بتونیم با همراهی شما تا جایی که می‌تونیم در این مسیر کوشا باشیم.